Wstęp
Począwszy od mniej więcej 25 roku życia na powierzchni skóry zaczynają być zauważalne oznaki starzenia się skóry. Z upływem czasu procesy regeneracyjne zachodzące w skórze stają się wolniejsze i jej struktura ulega osłabieniu. Ilość substancji, dzięki którym skóra jest jędrna i gładka, zaczyna się zmniejszać. Jest to spowodowane oddziaływaniem czynników zewnętrznych oraz naturalnego procesu starzenia się organizmu.
Jedną z najbardziej zauważalnych pierwszych oznak starzenia są zmarszczki, które pogłębiają się z upływem czasu. Wraz z wiekiem poziom substacji dzięki którym nasza skóra jest jędrna i gładka, ulega obniżeniu. Do takich substancji należy kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. W młodej skórze uporządkowana struktura skóry właściwej i obfite zasoby kolagenu i elastyny sprawiają, że skóra jędrna i gładka. Naturalny proces starzenia zależny od czynników wewnętrznych, modyfikowany przez wpływ czynników zewnętrznych (np promieniowanie UV) powoduje, że wygląd skóry zaczyna się zmieniać .
Innym kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek jest spadek produkcji kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja wiążąca wodę, otaczająca komórki i nadająca skórze młody, gładki wygląd. Spadek poziomu tej cennej naturalnej substancji w skórze powoduje, że skóry traci objętość oraz jędrność i staje się bardziej podatna na uszkodzenia.
By skóra zyskała młody, promienny wygląd bez zmarszczek idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie prawidłowo dobranego wypełniacza na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Wszystkie usieciowane kwasy hialuronowe, które wykorzystujemy w naszym gabinecie zawierają czynnik sieciujący BDDE – dzięki, któremu efekty zabiegu utrzymują się od 6-24 miesięcy.
Zabieg wypełniania zmarszczek jest mało inwazyjną procedurą dzięki której jesteśmy w stanie uzyskać skórę wolną od zmarszczek, która wygląda młodziej i naturalnie.
Okolice zabiegowe:

Działanie – nauka przede wszystkim.
Cząsteczka kwasu hialuronowego może wiązać wodę w ilości 1000 razy większej niż waży sama, tworząc lepkie, elastyczne roztwory o dużej objętości, które wypełniają przestrzeń pozakomórkową. Zawartość hialuronianu w tkankach odpowiada za ich uwodnienie. Kwas hialuronowy to także tarcza przeciwrodnikowa i niezbędny czynnik w procesie gojenia ran. Usieciowane kwasy hialuronowe dzielimy na 3 podstawowe grupy ze względu na ich przeznaczenie i właściwości – warto pamiętać, że stosowanie nieusieciowanego (liniowego) kwasu hialuronowego nie przynosi potwierdzonych naukowo długotrwałych rezultatów a liniowy kwas utrzymuje się w skórze około 12 godzin.
- Grupa 1 – usieciowane kwasy hialuronowe stosowane do rewitalizacji skóry:
– usieciowane kwasy hialuronowe stosowane do rewitalizacji skóry charakteryzują się stosunkowo małą cząsteczką (ok. 100-150um) i delikatnym stopniem usieciowania. Dzięki takim właściwościom produkt może być podany w płytkie warstwy skóry właściwej wspaniale rewitalizując i nawadniając skórę. Taki kwas hialuronowy można podać zarówno w formie mezoterapii igłowej pozostawiając małe depozyty kwasu w skórze lub stosując technikę mezo liftingu – podając kwas liniowo uzyskując efekt delikatnego liftingu i głębokiej rewitalizacji. Efekty takiego zabiegu utrzymują się 6 miesięcy.
- Grupa 2 – usieciowane kwasy hialuronowe stosowane w celu wypełnienia zmarszczek i fałdów i ust:
– usieciowane kwasy hialuronowe stosowane w celu wypełnienia zmarszczek i fałdów charakteryzują się większą cząsteczką (200-600um) oraz wyższym stopniem usieciowania. Dzięki takim właściwościom produkt może być podany zarówno w średnie jak i głębokie warstwy skóry właściwej w nieco większej ilości bez ryzyka wystąpienia nierówności na powierzchni skóry. Istotnym elementem właściwości kwasu jest stężenie kwasu hialuronowego w produkcie – to on odpowiada za wiązanie wody w tkankach – im stężenie jest wyższe tym kwas będzie bardziej plastyczny a efekty bardziej naturalne. Efekty zabiegu z zastosowanie tego typu kwasów utrzymują się 9-12 miesięcy.
- Grupa 3 – usieciowane kwasy hialuronowe stosowane w celu przywrócenia lub zmiany objętości tkanek:
– usieciowane kwasy hialuronowe stosowane w celu przywrócenia lub zmiany objętości tkanek nazywane są potocznie kwasami wolumetrycznymi. Charakteryzuje je przede wszystkim wielkość cząsteczek (od 1200um) oraz wysoki stopień usieciowania. Przeznaczeniem tych kwasów jest uzyskiwanie zmian objętościowych na przykład – uwydatnienie kości policzkowych. Kwasy z tej grupy powinno podawać się tylko podskórnie a w niektórych przypadkach bezpośrednio na kość – dzięki takiej technice podania możemy zastosować duże ilości preparatu bez ryzyka wystąpienia nierówności na powierzchni skóry. Bardzo dużym błędem jest podawanie tego typu wypełniaczy w płytkie lub średnie warstwy skóry właściwej – może to spowodować powikłania których część objawi się dopiero po latach niewłaściwego stosowania wypełniaczy. Najczęstszym błędem jest podawanie kwasów tego typu w obrębie konturu ust i czerwieni wargowej. Prawidłowe zastosowanie kwasów wolumetrycznych gwarantuje utrzymywanie się efektów zabiegu do 18 miesięcy bez ryzyka szkodliwych powikłań.
Wskazania:
- zmarszczki poprzeczne czoła,
- lwia zmarszczka,
- kurze łapki,
- zmarszczki boczne nosa,
- linie marionetki,
- bruzdy nosowo wargowe,
- lifting owalu twarzy,
- wolumetria policzków,
- zmarszczki na szyi i dekolcie,
Ile zabiegów potrzebuję ?
Już po pierwszym zabiegu będziesz cieszyć się skórą wolną od zmarszczek. Efekt utrzyma się od 6-12 miesięcy