Skip to main content
zabiegi

Wolumetria – modelowanie objętości twarzy (miękki lifting)

By September 11, 2023No Comments

Zanikanie owalu twarzy to jeden z charakterystycznych objawów starzenia się skóry. W efekcie powolnej redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej, utraty gęstości skóry oraz rozluźniania się włókien kolagenowych nasza twarz traci swoje rusztowanie, czego efektem jest zmiana jej konturów – opadanie policzków (co prowadzi do powstawania tak zwanych chomików) i utrata wyraźnie zarysowanej linii żuchwy.

Wolumetria twarzy, a więc modelowanie objętości i lifting mają za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy, dzięki czemu zyskuje ona prawidłowe proporcje i młodszy wygląd.

Zabieg wolumetrii przeprowadza się przy użyciu odpowiednio dobranego wypełniacza, który wstrzykiwany jest w strategiczne punkty twarzy – w zależności od występującego problemu. Mogą być to np. policzki, dolina łez, podbródek czy linia żuchwy.

Preparat pomaga zwiększyć objętość tkanki miękkiej, wzmacnia jej strukturę, poprawia elastyczność i jędrność skóry, co poza zadbaniem o odpowiednią symetrie twarzy, umożliwia także spłycenie zmarszczek i bruzd.

Czas zabiegu:
30-60 min

Rekonwalescencja:
3-14 dni

Wykonuje:
lekarz i kosmetolog

Liczba zabiegów:
ustalane indywidualnie

Znieczulenie:
miejscowe