Osocze bogatopłytkowe PRP
Naturalna biostymulacja tkanek
w procesach regenerujących i odmładzających skórę

Podstawowe informacje
PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających angiogenezę, tj. tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.
Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Aktywują one mezenchymalne komórki macierzyste, osteoblasty, fibroblasty, komórki śródbłonka oraz komórki naskórka, a także pobudzają syntezę kolagenu.
Osocze bogatopłytkowe wprowadzone pod skórę szybko uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu. Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania.
Wykorzystaj moc autoregeneracji
Ludzki organizm posiada własny, ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy, prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za gojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi. Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu, wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia.
Nowoczesna medycyna sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie. Dzięki umiejętnemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.
Dlaczego PRP ACD?
Stara procedura
probówki PRP z żelem separującym
Nowa procedura
probówki PRP ACD


Średnie stężenie płytek[liczba PLT/1ml]

Wyniki na wykresie obrazują średnie wartości stężenia płytek w próbach laboratoryjnych pozyskanych od 5 zdrowych ochotników. Od każdego pobrano krew do wykonania obydwu procedur pozyskania osocza bogatopłytkowego. W każdej próbie wykonano pomiar ilości płytek krwi w całej ilości odwirowanego osocza.
Nowa Procedura z użyciem probówek PRP ACD
Większa koncentracja płytek krwi
Dzięki zastosowaniu nowej procedury wirowania, uzyskuje się wysoką koncentrację płytek krwi w 4 ml pozyskanego osocza bogatopłytkowego | 368 mln/1 ml oraz lepsza ich stabilność.
Antykoagulant ACD-A
Antykoagulant ACD-A warunkuje lepszą stabilność płytek krwi w porównaniu do innych antykoagulantów (np. cytrynian sodu), minimalizuje zmiany morfologiczne i zmiany funkcji płytek podczas wirowania.
Brak żelu separującego
Niższe parametry wirowania w nowej procedurze skutecznie oddzielają osocze bogatopłytkowe od warstwy erytrocytarnej, bez konieczności zastosowania żelu separującego oraz zmniejszają ryzyko uszkodzenia płytek krwi.
Wskazania do zabiegów
PRP | zabieg z osocza bogatopłytkowego
- skóra słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami i oznakami
- zmęczenia, o niejednolitym kolorycie
- skóra wymagająca rewitalizacji, pozbawiona blasku
- silna regeneracja kilku obszarów ciała jednocześnie,
- np. twarz, szyja, dekolt i dłonie
- łysienie androgenowe
I-PRF | zabieg z fibryny bogatopłytkowej
- znamienne oznaki starzenia się skóry: fałdy, bruzdy,
- kurze łapki, zmarszczki głębokie
- skóra zapadnięta z ubytkami tkanek
- wypełnienie i regeneracja blizn po trądziku
Przeciwwskazania do zabiegu
- Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ.
- Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna
- małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
- Nowotwory. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia.
- Białaczki, szpiczaki.
- Ciąża i laktacja. Nie wykonujemy zabiegów z powodów etycznych.
- Leczenie antykoagulantami.
- Schorzenia wątroby. Ostre zapalenie lub marskość wątroby.
- Ostre stany chorób z autoimmunoagresji.
Efekty zabiegu
Zabiegi z użyciem PRP i I-PRF stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryn bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu).
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
- rewitalizacja skóry, nawilżenie i odzyskanie sprężystości
- wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
- przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
- poprawa ukrwienia skóry
- remodeling włókien kolagenowych